חיפוש
  • עמית שמיר

סיכום ראשוני ליום המשקיעים של Atento סימבול ATTOכמו שהבטחתי בעבר, הגיע הזמן לעדכן בקצרה על ההשקעה של קרן קפלר בחברת Atento (סימבול: ATTO). כל מי שמעוניין לקרוא את המצגת של החברה ליום המשקיעים, ניתן ללחוץ כאן לקישור.

מרק, השותף שלי, טס לניו-יורק ליום המשקיעים, נפגש עם ההנהלה ועם מחזיקים גדולים בחברה. ההתרשמות של מרק הייתה טובה מאוד מיום המשקיעים, והוא חושב שמעריכים בחסר את איכות העסק.


יום המשקיעים החל בהצגה של חברי ההנהלה (חלקם חדשים מאוד) וסקירה של אנליסטים בלתי תלויים על הסקטור באופן כללי ועל דרום אמריקה בפרט. על פי ההערכות שלהם, התעשייה צפויה לצמוח בקצב חד-ספרתי שנתי, כאשר לאטנטו יש יתרון לגודל - מובילת השוק בדרום אמריקה.


יש מקום רב לחיסכון נוסף בהוצאות על ידי ניהול קפדני יותר של הוצאות החברה. בנוסף, ה-CFO ינסה לשפר את דרישות ההון החוזר. אם הוא יצליח, החברה תקבל סכום משמעותי של מזומנים לטובת המאזן, דבר שישפר את יחסי המינוף.


המנכ"ל מודע לכך שמחיר המניה לא משקף את השווי של החברה. לדעתו, לא מדובר בפער של עשרות אחוזים, אלא מאות אחוזים. מרק באופן אישי שאל אותו על ביצוע הצעת רכש חלקית לרכישת מניות, וקבל תשובה, שזו בהחלט אופציה שתעלה בישיבת דירקטוריון הקרובה (כנראה דצמבר, במקרה המאוחר ינואר).


לא הייתה התייחסות מיוחדת למצב של Bain. יכול להיות שהם יבחרו להמשיך להחזיק את העסק לטובת השיפור התפעולי, ויכול להיות גם שהם ינסו לרכוש את המשקיעים הנותרים בזול יחסית, $6 למניה.


נקודה חשובה, כל התכנית העסקית של החברה ל-3 השנים הבאות מבוססת על מימון עצמי. כלומר, התכנית ממומנת ע"י תזרים המזומנים שהחברה צפויה לייצר. החברה צפויה להקצות את התזרים לצמיחה, להורדת חוב ולהחזר הון לבעלי המניות ע"י בייבאק ודיבידנד. אם מחיר המניה יהיה כל כך נמוך, כמו היום, להבנתו הסכום יושקע ברכישות חוזרות של מניות ופחות בדיבידנד.


ישנם הרבה גופים רציניים, עם הרבה כסף, מאחורי הקלעים. כולם מאמינים כי החברה שווה מאות אחוזים מעל המחיר הנוכחי, והפחד הגדול שלהם הוא שיקנו אותנו החוצה במחיר נמוך יחסית. אני יודע שזה נשמע כמו צרות של עשירים, אבל זה פחד שחוזר על עצמו אצל משקיעים. כל משקיע שמח לקבל תמורה הוגנת עבור חלקו בהשקעה.


בכל מקרה, אני מנסה לבחון את הדברים בעין ביקורתית, ולהניח שלא כל הדברים שהחברה הציגה אכן יקרו. בהנחה והחברה תבצע רק 50% מהדברים שהוזכרו, גם במקרה כזה, אני לא רואה תרחיש בו מחיר המניה ימשיך להיות כל כך נמוך. אינני יודע איך המצב הזה ייפתר. האם Bain ימכרו את החברה? האם הם יאריכו את מועד ההלוואה ובכך ישדרו כי הם מאמינים שהחברה שווה יותר מ-8.5 דולר למניה? או שהם ינסו לקנות את כולם במחיר זול? מי שנכנס להשקעה הזו לפני שנה או שנתיים לא ירוויח באופן משמעותי בכל תרחיש, אך מי שנכנס בחצי השנה האחרונה, הסיכויים לטובתו.


באופן אישי, הייתי הרבה יותר שמח אם המנכ"ל של החברה היה מתייחס יותר למחיר המניה ולתמחור של החברה. בכל זאת, אתה מנהל חברה ציבורית, שמחיר המניה שלה ירד בערך 80% בשנתיים. במקרה כזה, מנהל לא יכול להתנהל כאילו הכול כרגיל. ישנם רגעים שצריך להיות בהם יותר אגרסיביים בהקצאת ההון. אבל אני כבר למוד ניסיון, שאף פעם לא אקבל את כל מה שאני רוצה. אז חיים בעולם של פשרות, יש דברים טובים ויש דברים פחות טובים. צריך לבחון האם יחס הסיכוי ביחס לסיכון בהשקעה מצדיק אותה. לדעתי, במקרה של Atento התשובה חיובית מאוד.


אנחנו נמשיך להיות בקשר עם המשקיעים הגדולים הנוספים בחברה ועם ההנהלה ונחפש ביחד את הדרך הטובה ביותר להציף את הערך החבוי בחברה, ללא פגיעה בעסק לטווח הארוך.


בהצלחה בהשקעות,

עמית שמיר

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול