חיפוש
  • עמית שמיר

אלטשולר תומכים בהמשך גידול באופל

אלטשולר שחם ק.גמל רכשו כ-10% מהחברה בהקצאה פרטית תמורת כ-27 מ' ש"ח

אלטשולר שחם ק.גמל רכשו כ-10% מהחברה בהקצאה פרטית תמורת כ-27 מ' ש"ח. מעבר להבעת האמון וכניסה של גוף מוסדי לחברה, מדובר בגידול בהון העצמי של 35%. הגידול בהון העצמי יעזור לאופל להגדיל את תיק האשראי ולחסוך בעלויות מימון.


רציתי להתייחס ל-2 נקודות שפחות מתייחסים אליהן בניתוח החברה:

1. מבנה ההון של החברה - לאופל יש 14 מ' אופציות סדרה 3 עם מחיר מימוש עדכני של 3.36154 ש"ח למניה. כלומר אם כל האופציות ימומשו, החברה צפויה לקבל עוד הון של 47 מ' ש"ח. מועד הפקיעה של האופציות 15/10/2019. כאשר מוסיפים את ההון ממימוש פוטנציאלי של האופציות ל-27 מ' ש"ח שהתקבלו מאלטשולר שחם מדובר בהכפלה של ההון העצמי שהיה רשום לסוף 2018.

2. דירוג אשראי - הגידול בהון, ובמיוחד ע"י משקיע עוגן מוערך, יכול לתמוך בשיפור דירוג האשראי של החברה. אם בשלב מסוים אופל יצליחו להיכנס לקבוצת דירוג ה-"A", תנאי המשחק ישתפרו מאוד. לדוגמה, חברת "נאוי" יכולה לגייס נע"מ (ניירות ערך מסחריים) בריבית של בנק ישראל + 0.9% ולגייס אשראי מהבנקים בריבית של פריים מינוס חצי אחוז לעומת אופל המשלמת פריים 0.7%+.


לסיכום,

גיוס ההון הפרטי מאלטשולר שחם ק. גמל מהווה נקודה מאוד משמעותית בהתפתחות החברה. אינני יודע אם האופציות יכנסו לכסף וימומשו, אך אם אכן זה יקרה - החברה צפויה להיות עם יכולת צמיחה משמעותית מאוד. אני מאמין שנראה את החברה ממשיכה להתרחב דרך הסניפים הקיימים וע"י פתיחת סניף נוסף.


בהצלחה בהשקעות,

עמית שמיר

0תגובות

רוצים ליצור איתי קשר? שלחו לי מייל

כל הזכויות שמורות לעמית שמיר © 2020