חיפוש
  • עמית שמיר

שאיפה להרמוניה, לא לאיזוןביום שבת האחרון גדלתי בשנה, איכשהו זה קורה כל שנה ועדיין לא מצאתי לזה פתרון.

בכל שנה אני מנצל את הזמן למחשבות על העתיד ועל דברים שאני רוצה להשיג או לשפר, וגם להודות על מה שכבר יש.

אחד הדברים המרכזיים בחיינו הוא הקושי לשלב בין חיי משפחה לבין עבודה תובענית.


כאשר קראתי על וורן באפט, התרשמתי מאוד מהיכולות המקצועיות שלו ורציתי ללמוד ממנו המון. עם זאת, לא רציתי שחיי המשפחה שלי יהיו כמו שלו. ספרים ומאמרים אקדמיים רבים נכתבו על Work Life Balance - האיזון בין הזמן בבית לעבודה. תמיד חשבתי שאני חייב לעבוד פחות כדי להצליח יותר בבית או להיות פחות בבית כדי להצליח יותר בעבודה.


באחת ההרצאות של ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון והאיש העשיר בעולם, נתקלתי במונח Work Life Harmony והתחברתי אליו באופן מיידי.


בזוס מתאר בהרצאה כי הוא לא אוהב את המונח איזון בין עבודה לבית והוא מעדיף את המילה הרמוניה. אני מזדהה עם ההרגשה שאם אני שמח בעבודה אני יותר אנרגטי בבית ואבא ובן זוג טוב יותר, וכאשר אני שמח בבית, אני אנרגטי ויעיל יותר בעבודה. ישנם אנשים רבים, שיש להם זמן רב בבית באופן יחסי, אך הם חסרי אנרגיה. הם לא אוהבים את העבודה שלהם ולכן מגיעים הביתה כבויים.


דגשים לשנה הבאה

בשנה הקרובה אמשיך לעבוד על ההרמוניה בין העבודה התובענית של ניהול קרן גידור לבין היותי אבא לשלושה ילדים מקסמים ובן זוג לאישה מדהימה. אני מודע לכך שיהיה זמן שאצטרך להתמקד יותר בעבודה ויש זמן שאצטרך להתמקד יותר בבית. תופעה זו היא חלק מהחיים, ואין סיבה שארגיש רע עם עצמי, כאשר המאזניים לא מאוזנות באותו רגע.


הדבר החשוב ביותר, לדעתי, הוא לעבוד בעבודה שאוהבים וכמובן לחיות עם בני זוג שאוהבים. זכיתי לשני הדברים ועל כך אני מודה. זו עדיין משימה לא פשוטה, אבל אני כבר יודע שאני מנסה לשאוף להרמוניה ולא לאיזון.


מי שמכיר את הפוסט "איך לקבוע מטרות ויעדים אישיים ולהשיג אותם", כבר יודע שמה שהגדרתי כאן בדגשים לשנה הבאה זה רצון ולא יעד. היעדים האישיים שלי הם בהתאם להגדרות בפוסט: "לבלות X שעות זמן איכות עם הילדים בשבוע". חשוב מאוד שהיעדים יהיו ספציפיים ומדידים. אם יש לכם שבוע לחוץ מאוד בעבודה, אז תזכרו להשלים זמן עם הילדים בתקופה רגועה יותר - זו הרמוניה, אל תרגישו אשמים. תעשו את זה כי הגדרתם יעדים שחשובים לכם באופן אישי, ולא כי צריך או כי הסביבה מצפה ממכם לנהוג באופן מסוים .בהצלחה בהשקעות ובהרמוניה בין העבודה הקשה שלכם לחיים האישיים.

עמית שמיר

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול